Z myślą o współczesnej usłudze prawnej – dostosowanej do potrzeb, rzeczywistości i oczekiwań naszego pokolenia w branży kreatywnej – stworzyliśmy SO IN LAW. Nieszablonową usługę prawną tak prostą, jak tylko pozwala na to prawo, przystępnie podaną, na bieżąco rozwiązującą najbardziej zwariowane problemy swoich klientów.

Znając charakter branży kreatywnej – nieszablonowej, szalonej i zawsze goniącej deadline – pomagamy szybko znaleźć najlepsze rozwiązania, dbając o każdy aspekt prowadzonych projektów.

Profesjonalizm bez garsonki, aktówki i sztywnej gadki.


Weronika Bednarska

Partner zarządzający

Jestem prawnikiem, studentem IV roku studiów doktoranckich w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej w Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę doktorską, pod czujnym okiem prof. Ewy Nowińskiej, piszę z praw autorskich i dóbr osobistych w mediach społecznościowych.

Wykładam prawo autorskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Akademii Muzycznej w Katowicach.

Specjalizuję się w prawie autorskim, ochronie danych osobowych i prawie nowych mediów. Doświadczenie w procedurach ochrony danych osobowych i prawie e-commerce zdobyłam wraz z kolejnymi wdrożeniami u swoich klientów z branży kreatywnej.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, hiszpańskim i angielskim.

t: 509 328 828

@: weronika@soinlaw.com


Maryla Bywalec

Partner, aplikant adwokacki

Jestem prawnikiem, absolwentką studiów prawniczych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach,  w 2019 r. z powodzeniem ukończyłam aplikację adwokacką . Swoją wiedzę z zakresu prawa autorskiego i szeroko pojętego prawa w przemyśle rozrywkowym zdobywałam będąc aktywnym członkiem Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Śląskiego. Specjalizuję się w prawie cywilnym, autorskim, szczególnie zaangażowana jestem w pomoc twórcom związaną z dochodzeniem ich roszczeń w postępowaniu sądowym.

Czas wolny spędzam kreatywnie – przy pianinie i mikrofonie.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, niemieckim i angielskim.

t: 509 626 530

@: maryla@soinlaw.com


Anna Golan

Partner, adwokat

Jestem adwokatem oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jeszcze podczas studiów ukończyłam Szkołę Praw Własności Intelektualnej prowadzoną przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, co zaowocowało wieloma projektami z zakresu prawa autorskiego. Specjalizuję się w prawie gospodarczym oraz dochodzeniu roszczeń cywilnych, w tym odszkodowawczych. Od lat pomagam moim klientom prowadzić biznes.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, niemieckim i angielskim.

t: 661 635 173

@: ania@soinlaw.com


Żaneta Lerche-Górecka

Prawnik

Jestem prawnikiem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu ochrony danych osobowych pn. Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji w Uniwersytecie Śląskim. 

Obszarem moich zainteresowań zawodowych jest prawo autorskie oraz ochrona danych osobowych. 

Na co dzień zajmuję się umowami prawno-autorskimi, dbam o dobro twórców, a także zabezpieczam interesy dysponentów autorskich praw majątkowych. Moim niespełnionym marzeniem jest praca nauczyciela, dlatego już od czasu studiów aktywnie uczestnicząc w kole naukowym prawa własności intelektualnej, prowadziłam liczne warsztaty i spotkania poświęcone tematyce bliskiej osobom z branży kreatywnej, zaś obecnie – prowadzę dla klientów szkolenia. 

Za pracę naukową dotyczącą znaków towarowych otrzymałam nagrodę przyznaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, niemieckim i angielskim.

t: 723 378 289

@: zaneta@soinlaw.com


Elżbieta Spyra

Radca prawny

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Szkoły Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Specjalizuję się w prawie spółek oraz w prawie rynku kapitałowego i finansowego. W SO IN LAW zajmuję się doradztwem prawnym start-up’om, procesami inwestycyjnymi i wsparciem przy bieżącej obsłudze spraw korporacyjnych.

Posiadam uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego, doradzam także w sprawach upadłości konsumenckiej.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, niemieckim i angielskim.

t: 605 512 944

@: ela@soinlaw.com


Piotr Sekulski

Doradca podatkowy

Jestem doradcą podatkowym (nr wpisu 13740) oraz doktorem prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowo byłem związany również z University at Buffalo (USA) oraz Paris Lodron Universität ( Austria). Byłem autorem licznych publikacji naukowych oraz wystąpień podczas konferencji i seminariów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w firmach doradztwa podatkowego (PWC, Thedy & Partners czy CRIDO). Specjalizuje się w podatkach dochodowych (w tym również tzw. uldze IP Box) oraz w podatkach międzynarodowych. 

Jako ekspert ds. regulacji podatkowych Centrum im. A. Smitha brałem udział w przygotowaniu i opiniowaniu licznych projektów regulacji prawnych dotyczących przedsiębiorców (np. nowelizacja dotycząca możliwości organizowania zgromadzeń wspólników przez Internet).

t: 574 592 316

@: podatki@soinlaw.com

Monika Chylak

Aplikantka radcowska

Jestem aplikantką radcowską, absolwentką studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuję się w obsłudze branży kreatywnej i rozrywkowej.

Głównym obszarem moich zainteresowań jest prawo autorskie, ze szczególnym uwzględnieniem prawa mody i prawa mediów.

Na co dzień zajmuję się przede wszystkim sporządzaniem umów dla branży medialnej. Koordynuję również dział prawny organizacji Fashion Revolution. Swoją wiedzę stale poszerzam podczas licznych kursów i zagranicznych konferencji.

Usługi świadczę w języku polskim i angielskim.

t: 693 513 413

@: monika@soinlaw.com


Michalina Kuczyńska

Prawnik

Jestem studentką Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim.

Pracę dyplomową planuję obronić na Wydziale Prawa, jednak uczęszczam również na zajęcia w Instytucie Psychologii czy Akademii Sztuk Pięknych.

W SO IN LAW, z dużym zaangażowaniem i dbałością o interesy artystów, zajmuję się obsługą spraw związanych z naruszeniami praw autorskich.

Pasja i drugi zawód- fotograf. 

@: naruszenia@soinlaw.com


Paulina Leszczyńska

Adwokat

Jestem adwokatem oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W ramach wykonywanej praktyki adwokackiej specjalizuję się w dziedzinie prawa karnego, występując w sprawach w charakterze obrońcy w postępowaniu przygotowawczym oraz sądowym. Zajmuję się również zagadnieniami prawa cywilnego, prawa rodzinnego oraz odszkodowawczego.

Posiadam doświadczenie w bieżącej i kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców, obejmującej doradztwo prawne, negocjacje ugodowe oraz reprezentowanie klientów w postępowaniach administracyjnym sądowym i egzekucyjnym. 

tel. 606 823 679

@: kontakt@soinlaw.com