Z myślą o współczesnej usłudze prawnej – dostosowanej do potrzeb, rzeczywistości i oczekiwań naszego pokolenia w branży kreatywnej – stworzyliśmy SO IN LAW. Nieszablonową usługę prawną tak prostą, jak tylko pozwala na to prawo, przystępnie podaną, na bieżąco rozwiązującą najbardziej skomplikowane problemy swoich klientów.

Znając charakter branży kreatywnej – nieszablonowej, szalonej i zawsze goniącej deadline – pomagamy szybko znaleźć najlepsze rozwiązania, dbając o każdy aspekt prowadzonych projektów.

Profesjonalizm bez garsonki, aktówki i sztywnej gadki.


Weronika Bednarska

Jestem prawnikiem, ukończyłam studia magisterskie i doktoranckie w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wykładam prawo autorskie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Akademii Muzycznej w Katowicach.

Specjalizuję się w prawie autorskim, ochronie danych osobowych i prawie nowych mediów. Doświadczenie w procedurach ochrony danych osobowych i prawie e-commerce zdobyłam wraz z kolejnymi wdrożeniami u swoich klientów z branży kreatywnej.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, hiszpańskim i angielskim.

t: 509 328 828

@: weronika@soinlaw.com


Maryla Bywalec

Adwokat

Jestem adwokatem, absolwentką studiów prawniczych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Swoją wiedzę z zakresu prawa autorskiego i szeroko pojętego prawa w przemyśle rozrywkowym zdobywałam będąc aktywnym członkiem Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Śląskiego. Specjalizuję się w prawie cywilnym, autorskim, szczególnie zaangażowana jestem w pomoc twórcom związaną z dochodzeniem ich roszczeń w postępowaniu sądowym.

Czas wolny spędzam kreatywnie – przy pianinie i mikrofonie.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, niemieckim i angielskim.

t: 509 626 530

@: maryla@soinlaw.com


Anna Golan

Adwokat

Jestem adwokatem oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jeszcze podczas studiów ukończyłam Szkołę Praw Własności Intelektualnej prowadzoną przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, co zaowocowało wieloma projektami z zakresu prawa autorskiego. Specjalizuję się w prawie gospodarczym oraz dochodzeniu roszczeń cywilnych, w tym odszkodowawczych. Od lat pomagam moim klientom prowadzić biznes.

Usługi prawne świadczę w języku polskim, niemieckim i angielskim.

t: 661 635 173

@: ania@soinlaw.com


Monika Chylak

Radca prawny

Jestem radcą prawnym, absolwentką studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuję się w obsłudze branży kreatywnej i rozrywkowej.

Głównym obszarem moich zainteresowań jest prawo autorskie, ze szczególnym uwzględnieniem prawa mody i prawa mediów.

Na co dzień zajmuję się przede wszystkim sporządzaniem umów dla branży medialnej. Koordynuję również dział prawny organizacji Fashion Revolution. Swoją wiedzę stale poszerzam podczas licznych kursów i zagranicznych konferencji.

Usługi świadczę w języku polskim i angielskim.

t: 693 513 413

@: monika@soinlaw.com


Piotr Sekulski

Doradca podatkowy

Jestem doradcą podatkowym (nr wpisu 13740) oraz doktorem prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowo byłem związany również z University at Buffalo (USA) oraz Paris Lodron Universität ( Austria). Byłem autorem licznych publikacji naukowych oraz wystąpień podczas konferencji i seminariów.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w firmach doradztwa podatkowego (PWC, Thedy & Partners czy CRIDO). Specjalizuje się w podatkach dochodowych (w tym również tzw. uldze IP Box) oraz w podatkach międzynarodowych. 

Jako ekspert ds. regulacji podatkowych Centrum im. A. Smitha brałem udział w przygotowaniu i opiniowaniu licznych projektów regulacji prawnych dotyczących przedsiębiorców (np. nowelizacja dotycząca możliwości organizowania zgromadzeń wspólników przez Internet).

t: 574 592 316

@: podatki@soinlaw.com


Paulina Leszczyńska

Adwokat

Jestem adwokatem oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W ramach wykonywanej praktyki adwokackiej specjalizuję się w dziedzinie prawa karnego, występując w sprawach w charakterze obrońcy w postępowaniu przygotowawczym oraz sądowym. Zajmuję się również zagadnieniami prawa cywilnego, prawa rodzinnego oraz odszkodowawczego.

Posiadam doświadczenie w bieżącej i kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców, obejmującej doradztwo prawne, negocjacje ugodowe oraz reprezentowanie klientów w postępowaniach administracyjnym sądowym i egzekucyjnym. 

tel. 606 823 679

@: kontakt@soinlaw.com